HP SERVİS ADANA 0322 363 64 00 - 0532 494 50 56

İçeriğe git

Ana Menü

Hp Notebook Anakart

HP Anakart
Teknoloji ve bilişim konusunda Dünyaya namını duyurmuş HP firması sürekli olarak kendini geliştirmektedir. Üretim alanları ve farklı yapıları ile birçok kişinin hayatını kolaylaştırmayı başarmıştır. Günümüzde sıklıkla tercih edilen firmada donanım üretme teknolojileri de epey bir ilerlemiştir. Kullandığımız cihazların her aşamasını firma kendi tasarladığı içinde kaliteli bir hizmet alanı oluşturmaktadır.
Kullandığımız cihazların kalbi olarak nitelendirilen anakart bölümleri hayatımızı kolaylaştıran cihazlar için fazlasıyla önemlidir. HP anakart konusunda iyi ürünler üretmiş olsa da bazı sorunlar ile elbette bizleri karşı karşıya bırakabilmektedir. Bu sorunları yaşıyorsanız önce nedenlerini ve sonra da çözümlerini öğrenerek kısa bir süre içerisinde çözümleyebilirsiniz.
HP Anakart Sorunları
Hpanakart sorunları genel olarak karşınıza iki aşamada çıkmaktadır. Sürekli olarak görülen yazılım sorunları ve ara beliren donanım sorunları olarak yaşayacağınız problemleri kategorilere ayırabilirsiniz. Yazılım sorunları kendi içinde önem arz etse de bu alanda en dikkat etmeniz gereken donanım sorunlarıdır.
Bilgisayarınızı açtığınız ve kısa bir süre içerisinde kapandı. Bu işlem ile birlikte bunu sıklıkla tekrar ediyorsa yazılım sorunu olarak algılamakta yarar var. Fakat fanın devre dışı kalması ve cihazın olması gerekenden daha sıcak olması ise donanım sorunu olarak nitelendirilmektedir.

HP Anakart Sorunları Çözümleri
Sizlerde notebookanakart sorunları yaşıyorsanız muhakkak doğru çözümleri kullanmanızda yarar olduğunu unutmamalısınız. Aksi halde bir takım sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Yazılım sorunlar ile çıkan problemler güncel işlemlerin yapılması ile çözümlenebilir. Eski yazılımları kullanarak yüksek ve teknolojik bir anakarttan hizmet almak mümkün değildir. Bu aşamada bilgisayarlarınızı güncelleyebilir ve aynı zamanda da iyi bir virüs programı ile genel tarama yapabilirsiniz. Yaptığınız bu işlemler ile birlikte yazılım sorunları kısa bir süre içerisinde çözümlenecektir.
Fakat benim cihazımda yazılım sorunu yok tamamen donanım ile alakalı diyorsanız bu konuda da kesinlikle dikkatli hassas olmalısınız. Cihazlarınızın içerisinde yer alan anakart bölümünü bir kere söküp geri takabilirsiniz. Yaptığınız bu işlem eğer çözümlenmesine yardımcı olmadıysa etrafını ve giriş çıkışlarını temizleyiniz. Geçmeyen problem varsa da yeni bir ürün alarak kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.


İçeriğe Geri Dön | Ana Menüye Geri Dön